Letecká spoločnosť Turkish Airlines

Turkish Airlines – logo

Aerolínie Turkish Airlines - základné informácie

Turkish Airlines je turecká letecká spoločnosť so sídlom v Istanbule, ktorej história siaha až do roku 1933, kedy bola spoločnosť založená. V súčasnosti je členom globaálnej aliancie Star Alliance, lieta do 237 destinácií vo viac ako 100 krajinách a v roku 2012 preprvila viac ako 39 miliónov pasažierov. Tri krát vyhrala prestížne ocenenie Skytrax za najlepšiu leteckú spoločnosť v Európe, najlepšiu leteckú spoločnosť vo Východnej európe a za najlepšiu triedu Premium economy na svete.

Turkish Airlines bola založená 20. 5. 1933 a zamestnávala 24 ľudí, z toho 7 pilotov. Veľký rozmach spoločnosti prišiel v 80. a 90. rokoch. V roku 2008 sa spoločnosť stala členom aliancia Star Alliance.

Aktuálne Turkish Airlines využíva flotilu 233 lietadiel od Airbusu a Boeingu a lieta na všetky kontinenty okrem Antarktídy. Vo svojich lietadlách ponúka 4 triedy (podľa konkrétnej linky) – economy, premium economy, business a first. Klienti Turkish Airlines sa môžu zaregistrovať vo vernostnom programe Miles and Smiles a využívať všetky jeho benefity.